Gizlilik ve Güvenlik

egitimyayinevi.com veri transferinde güvenlik için 256 bitlik standard ssl şifreleme protokolünü kullanmaktadır. Sertifikamızı görmek için sayfamızın  en altındaki sertifika logomuza tıklayarak sertifikamızı inceleyebilirsiniz. Sipariş/ kredi kartı işlem sayfalarında internet tarayıcınızın (browser) sağ üst veya alt köşesinde kilit işareti olduğu kontrol edilmelidir. Ödeme bilgilerinizi girdiğiniz sayfada tarayıcınızın üst veya  alt kısmında bu kilit işaretini göreceksiniz. Bu kilit simgesi o an için o sayfa üzerinde tarayıcınız vasıtası ile gönderdiğiniz hiç bir bilginin üçüncü şahıslar tarafından görülemeyeceğinin garantisidir. Bilgileriniz SSL sertifikasıyla standart olarak sunulan ve en etkin şifreleme tekniği olan 256 bitlik SSL teknolojisiyle şifrelenerek doğrudan ilgili bankanın kredi kartı merkezine iletilmektedir.

egitimyayinevi.com' dan ürününüzü alırken  girdiğiniz tüm kredi kartı bilgilerinin gizliliği ve bütünlüğü 256 bitlik SSL (Secure Sockets Layer) şifreleme teknolojisiyle sağlanmaktadır.

Sitemizde  tüm bankaların VISA, MASTERCARD kredi kartları geçerlidir.

egitimyayinevi.com , kredi kartı bilgilerinizi saklamaz, kayıt etmez. Kredi kartı bilgileri şifreli olarak alınmakta ve tutarı tahsil edilmek üzere ssl protokolü ile bankaya iletilmektedir.
 
web sitemizden ürün satın alabilmeniz  için bazı kişisel bilgileriniz istenmektedir. Bu bilgiler veri tabanımızda saklanmaktadır. Veri tabanımızda saklanan kişisel bilgileriniz kesinlikle başka kişi ve kuruluşlara verilmez ve sadece web sitemizden daha kolay ve uygun şekilde faydalanabilmeniz amacıyla kullanılır.

SSL nedir?
SSL network üzerindeki bilgi transferi sırasında güvenlik ve gizliliğin sağlanması amacıyla Netscape tarafından geliştirilmiş bir güvenlik protokolüdür.1996 yılında 3.0 versiyonunun çıkarılmasıyla hemen bütün Internet tarayıcılarının (Microsoft Explorer, Firefox, Chrome vb) desteklediği bir standart haline gelmiş ve çok geniş uygulama alanları bulmuştur SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder.

Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 2 üzeri 8 =256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. Kötü niyetli bir kişinin 256 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 2 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 134 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.SSL protokolünde en çok  128 bit ve 256 bit şifreleme kullanılmaktadır.Bizim sitemizde 256 bitlik şifreleme teknolojisi mevcuttur.

Kapat