Yazar : Musa Gürsel
Yayıncı : Eğitim Yayınevi
Ürün Tükendi. 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9789758890019
Yayın Tarihi : 2011-09-19
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 3.Baskı
Sayfa Sayısı : 233
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 160 X 240
Basım Yeri : Konya
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Bölüm Yazarları: Prof. Dr. Musa Gürsel & Yrd. Doç. Dr. Hakan Sarı & Öğr. Gör. Bülent Dilmaç Doç. Dr. Münevver Ölçüm Çetin, Yrd. Doç. Dr. O. Tolga Arıcak, Yrd. Doç. Dr. Hakan Sarı, Yrd. Doç. Dr. Hüsnü Livatyalı, Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Izgar, Dr. Halil Ekşi, Dr. Mustafa Otrar, Öğr. Gör. Bülent Dilmaç, Uzm. Alparslan Durmuş, Uzm. A. Nulgün Canel

Eğitimin temel ilkelerinden biri de, nitelikli öğretmen yetiştirmektir.Bu ilke doğrultusunda, öğretmen yetiştirme modellerimiz yıllardır çeşitli aşamalardan geçerek bugünkü seviyeye gelmiştir.Bu kapsamda, öğretmen yetiştirme ile ilgili tutumlatımızda da çok anlamlı değişimler görülmektedir.

Bu değişim süreçlerinden biri de, 1997 yılından sonra YÖK´ün akreditasyon programı çerçevesinde öğretmen yetiştiren Eğitim Fakültelerinde Sınıf Yönetimi dersinin programa konulmasıdır.

Bu kitap sınıf yönetimi´ alanındaki temel ilkeleri tanıtmak, kuram ve uygulama ilişkilerini açıklamak, öğretmenin sınıfta alacağı kararlara ışık tutmak, öğrtemenin ve öğrencilerin sorumluluklarını öğrenmesine yardımıc olmak, sınıfta yapılması gereken tutum ve davranışların belirlemek ve öğretmenin iyi bir uygulamacı olabilmesi için gereken ilkeleri vermek amacıyla hazırlanmıştır.

Okuyucu Yorumları