Yayıncı : Eğitim Yayınevi
Ürün Satışta. 
Favorilere Ekle
Etiketler : İletişim-Medya
Format : Kitap
Barkod : 9789758890538
Yayın Tarihi : 0000-00-00
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 288
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 140 X 230
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Bölüm Yazarları: Prof.Dr. Yasemin Giritli İnceoğlu, Prof. Dr. Nurettin Rigel, Prof.Dr. Mustafa Özgen, Prof.Dr. Şengül Özerkan, Prof. Dr. Ünsal Yetim, Doç.Dr. Hülya Uğur Tanrıöver, Doç. Dr. Yaşar Erjem, Doç. Dr. Metin Işık, Yrd. Doç. Dr. Nebahat Akgün Çomak, Yrd. Doç. Dr. Nurdan Akıner ,Yrd. Doç. Dr. Halime Yücel, Yrd. Doç. Dr. Suat Sungur, Yrd. Doç. Dr. Altan Kar, Yrd. Doç. Dr. Nalan Yetim, Ragıp Duran, Fatih Balcı, Nadir Gergin

Medya ve çeşitlilik kavramı, medya endüstrisi ürünlerinde temsil edilen ve çoğunluğa göre korumasız kesim olarak kabul edilen çocukları, kadınları, toplumdaki farklı ırk, etnik köken ve dini inanç grupları ile farklı cinsel tercihlere sahip bireyleri kapsamına alır. Toplumsal koşullara ve iletişim teknolojisindeki ilerlemelere paralel bir biçimde farklı isimler altında tanımlanabilecek yeni gruplar da zamanla bu çeşitlilikteki yerini alır.

Akademik araştırmaların bizlere sunduğu bulgular, kitle iletişim araçlarının, çeşitlilik kavramının kapsamına giren çocukları etkilediğini çok açık şekilde ortaya koymaktadır. Çocuklar medya endüstrisinin ürünlerinden etkilenmekte, bunun yanında mükemmel bir şekilde kurgulanan mesajlar sayesinde reklamı yapılan ürünü arzulamakta ve söz konusu ürüne karşı olumlu tutum geliştirmektedirler.

İletişim araştırmaları için kaynak eser niteliği taşıyan Medya ve Çocuk Rehberi, iletişim bilimlerinin çocuk ve medya ilişkisini sorgulayan tüm çalışma alanlarını kapsayacak biçimde ülkemizin ve ABDnin önde gelen üniversitelerinin akademisyenleriyle gerçekleştirilen sinerjinin ürünü.

Erciyes, Galatasaray, İstanbul, İstanbul Aydın, Marmara, Mersin, Yeditepe, Utah ve Commonwealth Üniversitelerinin akademisyenlerinin eserlerinin yer aldığı Medya ve Çocuk Rehberi, toplumsal yapının en kırılgan ve korumasız kesimi çocuklarla ilgili çalışmalar konusunda gerek akademisyenlere gerekse öğrencilere gerçek bir rehber niteliği taşımaktadır.

Okuyucu Yorumları