Yayıncı : Eğitim Yayınevi
Ürün Satışta. % 20 İndirim 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9789752475953
Yayın Tarihi : 2018-09-30
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 144
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 135 X 210
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Bireyin kişiliğinin şekillenmesi ve alışkanlıkla¬rının kazandırılması, çocukluk döneminde başla¬maktadır. Çocukluk dönemi, kısa bir süreyi kapsar. Bu süre zarfında bireyin konuşma becerisi, gözlem ve taklit yeteneği hızla gelişir. Çocukluktan ergenlik dönemine kadar geçen sürede bireye sözcük kullanma becerisi kazandırılarak düşüncelerin rahatlıkla aktarılması ve hayal dünyasının zenginleştirilmesi amaç edinilir. Bu bakımdan kitap, bireyi destekleyen un¬surlardan biridir. Şiir kitapları, masallar, romanlar, hikâyeler, ders kitapları ve diğer türden kitaplar, bireyin hayatının içinde yer alır.
Çocukluktan gençliğe yavaş yavaş adımların atıldığı yaşlarda, birey kendisine bir model belirlemeye ça¬lışır ve kitapları özenle seçer.
Dünyanın her yerinden okurlar, kitapları seçer¬ken içeriklerine, yazarlarına ve kitapların kapakla¬rına dikkat ederler.
İran'ın çağdaş yazarlarından olan Muhammed Mir¬kiyânî ise, İranlı çocuk ve genç okurları tarafından gerek eserlerinin içerikleri gerekse kapak tasarım¬ları ile çocuk ve genç okurların gönlünde taht kurmuş bir yazardır.
Muhammed Mirkiyânî, çeşitli türlerde ve çok sayıda eserler yazmıştır.
Mirkiyânî, çalışmalarıyla ülkesinin çocuklarını ve gençlerini kendi kültür ve gelenekleri ile donatarak, onların ahlâklı bireyler olmalarına gayret etmiş ve bu amaç uğruna ömrünü adamış bir yazardır.
Mirkiyânî, uzun yıllar yaptığı radyo programla¬rıyla sesini ülke çapında duyurmuş; çok sayıda pi¬yesler, temsiller, uzun ve kısa hikâyeler yazmıştır.

Okuyucu Yorumları