Detaylar

Kategori Eğitim - Genel
Yayıncı Eğitim Yayınevi
Liste Fiyatı 30.00
Format Kitap
Barkod 9789752475069
Yayın Tarihi 2017-06-00
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 254
Kapak Kuşe
Kağıt 1.Hamur
Boyut 165 X 240

Finansal Muhasebe: Dönemsonu Değerleme İşlemleri

Dönemiçi işlemlerin işlendiği ilk finansal muhasebe kitabımızdan sonra bu kitabımızda bir dönemsonu işlemi olarak değerleme ele alınmaktadır. Envanter işlemleri kapsamında yapılması gerekli olan fiziki sayım ve gözleme dayalı tespit ve döküm işlemleri ve bunlara ilişkin muhasebe kayıtları ise kitabın kapsamı dışında bırakılmıştır.
Dolayısıyla kitapta dönemsonu işlemi olarak hem mali hem de ticari kapsamda olmak kaydıyla, sadece değerleme konusu incelenmiş ve ertelenmiş vergi etkisi açıklanmıştır.
İçerik olarak varlıklarda hazır değerler, menkul kıymetler, ticari alacaklar, stoklar ve maddi duran varlıklar; borçlarda ise finansal borçlar, ticari borçlar ve şarta bağlı borçlar (muhtemel mükellefiyetler) kıdem tazminatı karşılığı ile birlikte kapsama dahil edilmiştir.
Kitapta mali ve ticari raporlama kapsamında gelir tabloları ayrıca ele alınmış ve kapsamlı gelir tablosu açıklanmıştır. Ayrıca, mali raporlamadan ticari raporlamaya dönüş ve oluşturulan ticari raporlamanın yıllar itibari ile izlenmesine yönelik örnek bir uygulama da kitapta mevcuttur.

Emeği Geçenler

Yazar   : Kadir Dabboğoğlu

Etiketler

Yeniler

Satış Noktaları