Detaylar

Kategori Genel Konular
Yayıncı Eğitim Yayınevi
Liste Fiyatı 28.50
Format Kitap
Barkod-ISBN 9789752475014
Yayın Tarihi 2017-08-21
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Eğitim Psikolojisi
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 216
Kapak Karton
Kağıt 1.Hamur
Boyut 165 X 240

Eğitim Psikolojisi

Bu kitabın ana odağı eğitim psikolojisi olup içeriğinde eğitim psikolojisinin tanımı, ortaya çıkışı, tarihsel gelişimi, felsefeyle bağı, kullandığı araştırma yöntemleri ve kapsadığı konuların genel çerçevesi gibi eğitim psikolojisini tanımlayan ve açıklayan bilgiler yer almaktadır. Bununla birlikte eğitim psikolojisinin kapsamına giren ve öğrenme-öğretme kavramlarıyla ilgili de kapsamlı ve işe dönük bilgiler yer almaktadır. Gelişimin genel nitelikleri, devinimsel, bilişsel, dilsel, kişisel, sosyal ve ahlaki gelişim ile ilgili detaylı bilgileri bulabileceğiniz bu kaynak, gelişim ve öğrenme arasındaki bağı anlamanıza ve uygulamada bu bilgilerden nasıl yararlanabileceğinizi keşfetmenizde sizlere yardımcı olacaktır.

Öğrenme sürecinde etkili olan değişkenlerin derinlemesine incelemesinin de yer aldığı bu eser, öğrenme yaklaşımları ve öğrenme ortamının bu süreci ne yönde etkilediğinin yanı sıra, öğrenenle ilgili değişkenleri de ele alarak, bütüncül bir yaklaşımla hazırlanmıştır. Bireysel farklılıkların öğrenme üzerinde ne denli etkili olduğu farklı zekâ, sosyal çevre ve bireysel ihtiyaçları olan öğrencilerin öğrenme süreçlerinin ne yönde farklılaştığı da ele alınan konular arasındadır. Son olarak öğrenme çıktılarının ölçülmesi ve değerlendirilmesine yönelik yararlı ve yenilikçi tekniklerden bahsedilmiştir.

Eğitim psikolojisi alanında öğrenme-öğretme süreçleri ile ilgili kapsamlı ve işe dönük bilgilerin yer aldığı bu kitap, öğrenme ve öğretme süreciyle ilgili başta öğretmenler ve öğretmen adayları olmak üzere herkese önemli katkılar sağlayacaktır. Elinizdeki bu kitap, başta uygulayıcı konumundaki öğretmenler, lisans ve lisansüstü düzeyinde ilgili dersi alan, temel alan ve yan alan öğrencileri ve dersi veren öğretim elemanları, meslekî yaşantılarında kullanmak isteyen öğrenciler ve öğretmenler, kitabın alanıyla ilgili araştırma yürüten araştırmacı ve akademisyenler için başvuru veya başucu kitabı olma özelliği taşımaktadır.

Emeği Geçenler

Yazar   : Orhan Akınoğlu
Yazar   : İsmail Seçer
Yazar   : Yaşar Barut

Satış Noktaları