Yayıncı : Eğitim Yayınevi
Ürün Satışta. 
Favorilere Ekle
Format : Kitap
Barkod : 9786055176303
Yayın Tarihi : 2013-10-00
Yayın Dili : Türkçe
Baskı Sayısı : 1.Baskı
Sayfa Sayısı : 545
Kapak : Karton
Kağıt : 2.Hamur
Boyut : 190 X 270
Hakkında
Yorumlar
Resimler ve Dosyalar
Bu kitap, öncelikle davranış bilimleri alanında eğitim alan öğrencilerin ve görev üstlenen eğitimcilerin gereksinimleri dikkate alınarak hazırlanmıştır. Bununla birlikte, kitabın, insan davranışlarını anlamak için çaba gösteren ya da bu konuda bakış açısını geliştirmeye çalışan herkese yararlı olacağı düşünülmektedir.

Kitapta; davranış bilimlerinin doğası, kültür, öğrenme, algılama, tutumlar, motivasyon, zekâ, kişilik ve benlik, engellenme ve savunma mekanizmaları, yönetim ve liderlik, toplumsal yapı, toplumsal kurumlar, toplumsal gruplar, toplumsal etki ve uyma, iletişim gibi konular ele alınmaktadır.

Kitap, her biri kendi alanında uzman olan akademisyenlerce gerçekleştirilen uyumlu bir ekip çalışmasının ürünüdür. Öğrenmeyi odaklamak amacıyla her bölümün başında öğrenme kazanımlarına, bölümlerin sonunda ise öğrenilenleri değerlendirmeye dönük çoktan seçmeli sorulara yer verilmiştir.

Ayrıca, farklı bölümlerde çok sayıda kavram geçmesi nedeniyle, kitabın sonuna temel kavramları içeren bir sözlük eklenmiştir. Bu kitap, davranış bilimlerine özel ilgi duyan herkesin rahatlıkla yararlanabileceği şekilde hazırlanmış olup, içeriğin güncel ve dilin anlaşılır olmasına özen gösterilmiştir.

Okuyucu Yorumları