Detaylar

Kategori Genel Konular
Yayıncı Eğitim Yayınevi
Liste Fiyatı 25.00
Format Kitap
Barkod-ISBN 9789752475120
Yayın Tarihi 2017-08-21
Yayın Dili Türkçe
Orjinal Adı Başarılı Girişimciliğin Perde Arkasındaki Güçler; Bazı İnsanlar Neden Girişimci Olarak Diğerlerinden Daha Başarılıdır?
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 288
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Başarılı Girişimciliğin Perde Arkasındaki Güçler; Bazı İnsanlar Neden Girişimci Olarak Diğerlerinden Daha Başarılıdır?

Bir ülkenin gelişiminde önemli katkısı olan faaliyetlerden birisi; yenilikçi ürün ve hizmetleri, rakiplerden daha hızlı bir şekilde piyasaya sunabilmektir. Günümüzde girişimcilik faaliyetlerinin önemi daha da iyi anlaşılmakta ve bu anlamda özellikle önemli ticari girişimsel faaliyetler üniversitelerin akademik anlamdaki destekleri ile daha başarılı noktalara ulaşmaktadır. Özellikle Y kuşağının daha da etkin bir şekilde sektörde yerini alması ile birlikte girişimcilik faaliyetleri de ufak bir işletme açıp girişimcilik yaptığı nı düşünen bir anlayıştan öteye giderek bilgi ve iletişim teknolojilerini yöneterek inovatif ürün/hizmet ortaya çıkaralım anlayışına doğru bir dönüşüm yaşamıştır. Bu noktada insanın aklına çok önemli bir soru gelmektedir.

Bazı insanlar diğerlerinegöre girişimcilikte neden daha başarılıdır?

Bu kitap, mevcut soruyu akademik anlamda bir altyapı ile bireysel, kültürel ve liderlik boyutları ile değerlendirmeye almış ve bu kapsamda girişimciliğin arkasındaki itici güçlerin neler olduğunu, mevcut girişimciler ve yeni bir girişim başlatmayı düşünenlere Ne yaparak, nelere dikkat ederek daha etkili bir girişim başlatabilecekleri yönünde değerlendirmelerde bulunmaktadır.

Satış Noktaları